احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای امام زمان بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
تازه های اجتماعی
تازه های زندگی اسلامی
آخرين هاي سايت
last posts
حدیث برگزیده
NEGAR
آخرين نظرات
Last comments
دوستان
Friends
آرشيو
Archive
نظر امام خمینی(ره) درباره حجاب اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «حجاب به معناى متداول میان ما، که اسمش حجاب اسلامى است، با آزادى مخالفتى ندارد؛ اسلام با آنچه خلاف عفت است مخالفت دارد. و ما آنان را دعوت مى‏کنیم که به حجاب اسلامى رو آورند. و زنان شجاع ما دیگر از بلاهایى که غرب به عنوان تمدن به سرشان آورده است به ستوه آمده‏اند و به اسلام پناهنده شده‏اند.»مصاحبه دکتر محمود احمدی نژاد با شبکه اسپانیایی که در آن ، “آنا پاستور” خبرنگار زن این شبکه در مقابل وی نشسته بود با حاشیه های بسیار همراه شد. در بخشی از این گفتگوی دو نفره حجاب از سر خبرنگار اسپانیایی برداشته شده و آقای احمدی نژاد بدون تذکر به وی و با بی اعتنایی به حرکت مشکوک این خبرنگار به ادامه صحبتهایش می پردازد . صرف نظر از محتوای پاسخهای  مستدل و ستایش برانگیز رئیس جمهور محترم که حاوی هشدارهای قابل توجهی به امریکا ، رژیم صهیونیستی و غرب بود بی توجهی ایشان به کشف حجاب آنا پاستور مایه حیرت همگان شد . اکثر رسانه ها ، مسئولین و نمایندگان مجلس موضع گرفتند . محمد تقی رهبر رئیس فراکسیون روحانیون مجلس پیرامون این مسئله گفت: “در ایران هر مسئول و مقامی با هر جایگاه سیاسی فرقی ندارد از رییس جمهور گرفته تا نمایندگان مجلس حق ندارد عرف جامعه را بشکند و هنجارشکنی کند.”

در این میان رسانه های وابسته به یکی از اطرافیان رئیس جمهور نه تنها به انتقاد از وی نپرداختند بلکه با جعل خبر و دروغ پراکنی قصد داشتند تا این اقدام رئیس جمهور را به نحوی ماست مالی کنند . جالبترین واکنش را یکی از سایتهای زنجیره ای متصل به چهره مشکوک دولت  از خود نشان داد. این سایت در اقدامی وقیحانه مدعی شد که حضرت امام خمینی (ره) در مصاحبه با “اوریانا فالاچی” خبرنگار ژورنال فرانسوی به وی گفته است:”… اگر پوشش اسلامی را دوست ندارید،مجبور نیستید بپوشید…”. اما تاسف از آن روست که این سایت نزدیک به اصلاح طلبان در رویدادی بی سابقه رسما به امام راحل دروغ و افترا بسته است!

به گزارش صراط نیوز امام خمیتی (ره) یک بار با اوریانا فالاچی مصاحبه کرده اند؛ آنهم ۲ مهر ۱۳۵۸ در شهر قم و پیرامون مسائل مختلف ایران و جهان. جالب است بدانید که امام خمینی پیش از ورود فالاچی شرط مصاحبه با وی را داشتن حجاب اسلامی عنوان فرموده بودند!

در آن مصاحبه خبرنگار زن از امام خمینی می پرسد: این چادر، آیا صحیح است که این زنها خود را در زیر چادر مخفى کنند؟ این زنها در انقلاب شرکت کردند. کشته دادند. زندان رفتند. مبارزه کردند، این چادر هم یک رسم از قدیم مانده‏اى است. حالا دیگر دنیا هم عوض شده. حالا این صحیح است که مثلًا اینها خودشان را مخفى کنند؟

و حضرت امام (ره) در پاسخ می فرمایند: “اولًا اینکه این یک اختیارى است براى آنها، خودشان اختیار کردند. شما چه حقى دارید که اختیار را از دستشان بگیرید؟ ما اعلام مى‏کنیم به زنها که هر کس چادر مى‏خواهد یا هر کس پوشش اسلامى، بیاید بیرون. از ۳۵ میلیون جمعیت ما ۳۳ میلیونش بیرون مى‏آید. شما چه حقى دارید که جلو اینها را بگیرید؟ این چه دیکتاتورى است که شما نسبت به زنها دارید؟ و ثانیاً اینکه ما یک پوشش خاصى را نمى‏گوییم. براى حدود زنهایى که به‏ سن و سال شما رسیده‏اند هیچ چیزى نیست. ما زنهاى جوانى که وقتى ایشان آرایش مى‏کنند و مى‏آیند، یک فوج را دنبال خودشان مى‏کشند، اینها را داریم جلوشان را مى‏گیریم. شما هم دلتان نسوزد. من دیگر بلند شوم. شما هم دلتان نسوزد.” (صحیفه امام، ج‏۱۰، ص: ۱۰۴)

در مصاحبه ای دیگر امام خمینی (ره) در پاریس با خبرنگار شبکه فرانسوی درباره حوادث و اوضاع آینده ایران ۷ بهمن ۱۳۵۷ به گفتگو می نشیند .

خبرنگار زن از ایشان می پرسند : برخى از رسوم اسلامى مانند حجاب اجبارى رها شده است. آیا در جمهورى اسلامى از نو اجبارى خواهد شد؟

و امام خمینی در پاسخ می فرمایند : “حجاب به معناى متداول میان ما، که اسمش حجاب اسلامى است، با آزادى مخالفتى ندارد؛ اسلام با آنچه خلاف عفت است مخالفت دارد. و ما آنان را دعوت مى‏کنیم که به حجاب اسلامى رو آورند. و زنان شجاع ما دیگر از بلاهایى که غرب به عنوان تمدن به سرشان آورده است به ستوه آمده‏اند و به اسلام پناهنده شده‏اند.” (صحیفه امام    ج‏۵    ص۵۴۱)

جستجوی خط به خط خبرنگار صراط در صحیفه امام خمینی (ره) بیانگر دروغ بودن سرتاپای ادعایی است که به امام خمینی بسته شده است. به وضوح مشخص است که در هیچکدام از این مصاحبه ها حضرت امام (ره) جمله : اگر پوشش اسلامی را دوست ندارید،مجبور نیستید بپوشید! را بر زبان نیاورده و این رسانه های زنجیره ای جهت توجیه اقدام رئیس جمهور محترم قصد دارند تا با دروغ پراکنی و انتساب آن به رهبر کبیر انقلاب ، اذهان عمومی را منحرف کنند .

اوریانا فالاچی در مقابل حضرت امام (ره)
نکته دیگری که دروغ بودن تمام ادعاهای این سایتها را آشکار می کند فقدان حتی یک عکس از فالاچی با حالت بی حجاب، در محضر امام خمینی است. در واقع تمام عکسهای منتشر شده از فالاچی در آن مصاحبه با حجاب است. و باید توجه داشت که اگر او موفق به چنین جسارتی در محضر حضرت روح الله می شد قطعا تصاویر آن اکنون در تمام جهان منتشر شده بود!

گفتنی است طی ماه های اخیر رسانه های منتقد شخصیت مشکوک دولتی (خصوصا صراط نیوز) تحت شدیدترین فشارها قرار داشته اند تاجایی که وزارت ارشاد در آخرین اقدام ناکام خود تمام زورش را به کار برد تا صراط را فیلتر کند، اما موفق نشد. حال باید منتظر ماند و برخورد احتمالی نهادهای مسئول را در قبال افترا زدن به بنیانگذار جمهوری اسلامی آنهم در رسانه های نزدیک به یک مهره مرتبط با یک جاسوس سازمان سیا، مشاهده کرد.

 

موضوع : امام خمینی (ره), حجاب و عفاف
شماره پست : 774  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : هیأت تحریریه

نوشته شده توسط هیأت تحریریه

اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَعَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِكَ عَلَيْكَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقيتُ وَبَقِىَ اللَّيْلُ وَالنَّهارُ وَلا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِيارَتِكُمْ اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَعَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَعَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَعَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ

تبلیغات در نگار
ارسال نظر